Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
metodą odbiciową – ICare
metodą dynamicznej tonometrii konturowej Pascala
Tonometria Pascala służy do pomiaru rzeczywistego ciśnienia wewnątrzgałkowego z uwzględnieniem nietypowej budowy ściany gałki ocznej np. takiej jak w krótkowzroczności.
Badanie dobowej zmienności ciśnienia wewnątrzgałkowego w warunkach domowych
Gonioskopia – badanie struktur kąta przesączania
Badanie przedniego odcinka oka za pomocą tomografu OCT Visante – określenie stopnia szerokości kata przesączania, skuteczności leczenia laserowego i operacyjnego
Pachymetria – badanie oceny stopnia ryzyka rozwoju jaskry
Pole widzenia wykonywane perymetrem komputerowym w technologii Octopus 301 Haag -Streit
metodą SAP – standardowe badanie komputerowe
metodą SWAP – perymetria krótkofalowa
metodą CFF – perymetria z pomiarem krytycznej częstotliwości fuzji
Badanie pola widzenia określa stan czynnościowy nerwu wzrokowego i siatkówki. Pole widzenia wykonane metodą SWAP i CFF to tzw. selektywna perymetria komputerowa pozwalająca na wykrycie zmian jaskrowych o kilka lat wcześniej niż standardowe badanie.
Badanie FD-OCT wykonywane za pomocą Optycznego Tomografu Koherentnego RTVue-100 Optovue
Tomografia tylnego odcinka oka służy do diagnostyki jaskry oraz schorzeń siatkówki i ciała szklistego. W badaniu oceniany jest stan strukturalny nerwu wzrokowego i włókien nerwowych w celu wykrycia cech neuropatii jaskrowej. Tomograf optyczny RTVue -100 umożliwia ocenę komórek zwojowych siatkówki, które ulegają zanikowi w procesie rozwoju jaskry. Badanie OCT pozwala na wykrycie najwcześniejszych zmian strukturalnych jaskry jeszcze przed ujawnieniem się klinicznych objawów chorobowych na dnie oka oraz zmian w polu widzenia.